ebonymarsden10 ebonymarsden10
  • 27-04-2021
  • Mathematics
contestada

The 4 - pack is priced at £2.04
The 9 - pack is priced at £4.68
By calculating the price per roll, determine which pack is better value

The 4 pack is priced at 204 The 9 pack is priced at 468 By calculating the price per roll determine which pack is better value class=

Respuesta :

jayherbo50
jayherbo50 jayherbo50
  • 27-04-2021
The 4 Pack is the better value ;)
Answer Link

Otras preguntas

How would you call in other words to scold or punish severely
if Xx8=y is the rule,and the value of x is 4, what is the value of y
why dog pants during summer use the cocept of evaporation
A solution of hydrogen peroxide, H2O2, is titrated with potassium permanganate, KMnO4, according to the following equation: 5H2O2 + 2KMnO4 + 3H2SO4 = 5O2 + 2MnS
What is the highest mountain on each continent?
What is the answer to 12-2x6+2/2
What's the other term for: one who overindulges in food and drink
What is the highest mountain on each continent?
what is glossities and deficiency
How many moles of water (H2O) would be produced if 10 moles of O2 gas reacted completely with excess H2 gas?2 H2(g) + O2(g) → 2 H2O(g)A. 5 B. 10 C. 20 D. 30