janny4 janny4
  • 29-11-2016
  • Mathematics
contestada

The unit rate for $920 for 40 hours

Respuesta :

personfromyourscreen
personfromyourscreen personfromyourscreen
  • 29-11-2016
All that needs to be done for this question is:

920 divided by 40

once the problem has been solved the answer comes out to be:

23 dollars an hour

if you have any questions feel free to ask me ;)

Answer Link
gamermeli55
gamermeli55 gamermeli55
  • 13-10-2020

Answer:

$23

Step-by-step explanation:

i did the thingy

Answer Link

Otras preguntas

Some government programs are paid for through discretionary funding. The largest is the military at over 50% of discretionary funding. Three smaller areas of fu
If a trans woman dates a boy, what is the seuality of the boyfriend?
1/3 H - 4 (2/3 H-3)=2/3 H - 6what does H equal? and how would you solve this? NEED AN ANSWER STAT!!
a screen that displays shortly after a computer or device is turned on that is running Windows 10
Which early confucian philosopher declared that it was the nature of human beings to be good?
what conditions will maximize the amount of interest you earn
What is the volume of a closet that is 5 feet wide,2 feet deep and 8 feet high?
Which word is a noun that means "brilliance or beauty"? A. glorious B. glory
What is the effect of the word sweet in this passage? The word sweet emphasizes the speaker’s fear of the natural world. The word sweet suggests that the water
A group of scientists are studying the effects of different fertilizers on the growth of pea plants. They began their study with 10 pea plants. They gave each p