emilytucker2015 emilytucker2015
  • 16-04-2021
  • Mathematics
contestada

allie has 1 jar of peanut butter that cost 32 cents per ounce. there are 5 ounces in the jar. how much does the jar cost?

Respuesta :

jf1501
jf1501 jf1501
  • 16-04-2021

Answer:

The peanut butter jar costs 1.60 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link
fnaffan547
fnaffan547 fnaffan547
  • 16-04-2021

Answer: 160=$1 and 60cents

Answer Link

Otras preguntas

How many yards of a carpeting that is 26 inches wide will be needed to cover a floor that is 12ft by 13ft?
What is the average of four tenths and five thousandths?
How many yards of a carpeting that is 26 inches wide will be needed to cover a floor that is 12ft by 13ft?
Solve for x: log6x-log2=1
What happens to the volume of a cone when the height is doubled ?
If x and y are integers, and 3x + 2y = 13, which of the following could be the value of y ? A. 0 B. 1 C. 2 D. 3 E. 4
what is the answer to y=-5x+13
If f(x) = │(x² – 50)│, what is the value of f(-5) ?
How many yards of a carpeting that is 26 inches wide will be needed to cover a floor that is 12ft by 13ft?
The density of cork is 0.24 g/cm3. What is the volume of a 240-gram piece of cork?