Respuesta :
Answer:
If 12 eggs cost $2.04, then figure out how much 1 egg costs. You do that by dividing the total by the amount = 0.17. Take that number and multiply by how many eggs and you'll get the total which is $3.06
Answer:
If 12 eggs cost $2.04, then figure out how much 1 egg costs. You do that by dividing the total by the amount = 0.17. Take that number and multiply by how many eggs and you'll get the total which is $3.06