StephenCollins46 StephenCollins46
  • 16-04-2021
  • Mathematics
contestada

Cherries cost ​$​4/lb. Grapes cost ​$​2.50/lb. You can spend no more than ​$10 on​ fruit, and you need at least 3lb in all. Create a graph showing the amount of each fruit you can buy.

Respuesta :

dashawb1 dashawb1
  • 16-04-2021
2 pounds of grapes and 1 pound of cherrys would= 9$
Answer Link

Otras preguntas

does product mean the anwser????
Describe the first Thanksgiving celebration.
HELP PLEASE!!!!!!!!! What does. Hi hi hi hihihihihihihihihiihihihihihhihihihihiiih hiihihihihihihihihihihihihihihi mean?
What type of triangle do the points A(1, 1), B(-2,5), C(3,-2) *
to be honest plss add me on the gram hbkkk.jada and im in the mood to be helping people through their issues or problems today
1. Name two early signs of labor.
★PLSSSSS HELPPPPPPPPP★
The mean age of 15 students in a class is 6 years. If the age of their teacher is included, mean becomes 9 years. Which is the age of the teacher?
The diagram below is meant to show refraction of a sound wave as it passes from one medium into another. The lines represent each compression in the sound wave.
Pls help this is due tonight and I need help