Respuesta :

Answer:

20

Step-by-step explanation:

Answer - $20.00

Explanation - 1 yard = $8

8 time 2.5( the amount of yards) equals $20

You can also say 8 times 2 is 16 and half of 8 is 4 so as that to 16 and you get $20
ACCESS MORE