abigailsims3
abigailsims3 abigailsims3
  • 16-04-2021
  • Mathematics
contestada

A box of 12 tacos costs $9.96. At this rate, how much does one taco cost?

Respuesta :

Hooheeha
Hooheeha Hooheeha
  • 16-04-2021

Answer:

0.83

9.96 divided by 12 is that

Answer Link

Otras preguntas

Convert the following compass bearings to true bearings. a) N27°W= b) S28°E =
What is the main purpose from “Common Sense” made by Thomas Paine in 1776
A ten mile area of tree is removed from the tropical rainforest how will this affect the amount of water and the amount of oxygen in the area
I need a word that I when it’s translated into Spanish, it begins with a “k”.
2t+6=2(t+3) need help
How did lady Seymour treat Isabel differently than madam lockton
Which phrase can replace the underlined adjective clause in the following sentence?
daydreaming while driving in example of which type of distraction ​
What is a common challenge or problem with backgrounds?
**GIVING OUT BRAINLIEST** which graph shows the solutions to the inequality? PLEASEE HELP ME!!!