Maldtowmerilen Maldtowmerilen
  • 26-11-2016
  • Mathematics
contestada

The cost of 9 scarves is $65.25. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 26-11-2016
The unit price is : 65.25/9 = 7,25 $
Answer Link

Otras preguntas

in a sentence with a direct quote what does a transitional tag do​
The two railroads that joined to create the first transcontinental line in 1869 were the_____
Help pleaseee! Relationships within triangles posttest
Solve x2 + 10x = 24 by completing the square. Which is the solution set of the equation? {–12, 2} {–2, 12}
A rectangular prism has a height of 8 meters and a volume of 640cubic meters. What is the area of the base of the prism?
10............................
A line segment with endpoints (5,8) and (-6,8) is rotated around the origin 270 clockwise how long will the new segment be?
PLEASE HELP WILL GIVE POINTS PLEASE!!!!!!!!!!!!!!!!
simplify the following expression 5/8 divided by 11/20​
What is muscle movement that does not require oxygen and only burns carbohydrates to produce energy?