sabbOlaZ1randa1jard sabbOlaZ1randa1jard
  • 26-11-2016
  • Mathematics
contestada

At costco 32 cans of coke cost a total of $8.96. what is the cost per can? let c represent the cost for one can of coke

Respuesta :

justusturtle13
justusturtle13 justusturtle13
  • 26-11-2016
each can of coke costs .28 cents

Answer Link

Otras preguntas

A farmer sells 6.5 kilograms of apples and pears at the farmer's market. 3 4 of this weight is apples, and the rest is pears. How many kilograms of pears did
Can women be ordained as a priest in any Protestant church?
Which of the following describes the main focus of The Prince? It attacks the corruption of the Church. It condemns the power of the Medici family. It promotes
find the perimeter of a 20 cm window
Using a line of best fit, which of these would be a reasonable prediction for the population of Idaho in 2020? A. 1.600.000 B. 1,000,000 C. 1,400,000 D. 800
A sample of polonium-210 has an initial mass of 390 milligrams (mg). If the half-life of polonium-210 is 36 days, how many mg of the sample remains after 72 day
What nation of the Three Kingdom period were Maebyeong bottles from?
What does it mean for a total Totalitarian government to have control of the economy?
A piece of wood that floats on water has a mass of 0.0175 kg. A lead sinker is tied to the wood, and the apparent mass with the wood in air and the lead sinker
Name you fave Anime show and ill give you a❤️