Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ME!!!!!!IS THERE A WAY YOU CAN ITALICIZE, BOLD OR UNDERLINE A WORD ON THIS APP??????SOME PEOPLE SAY YOU HAVE TO GET GBOARD IN ORDER TO BOLD, ETC.​
I need to know the answer for the first Problem above
What charity event to help the homeless took place in 1986
What is 3yards x 3feet x 1foot=
Which is the rate at which velocity changes? A. speed B. motion C. direction D. acceleration
Find -4u + 2v??????????????
A population of bacteria is treated with an antibiotic. Because of variation in the population of bacteria, what is a possible outcome of the treatment? A) The
An example of a mixed economy leaning toward a market economy is __________.
After reading Cinderella by the Brothers Grimm and watching Disney’s Cinderella, identify the differences in both versions. Discuss why Disney chose to create a
how many grams of silver chloride are produced when 45 g of calcium chloride react with excess silver nitrate?​