Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Three bulbs of garlic cost $8. how many would 12 bulbs cost?

Respuesta :

millekriste millekriste
  • 02-04-2021

Answer:

$32

Step-by-step explanation:

3 bulbs of garlic = $8.

12 / 3 = 4. 4 x $8 = $32.

Answer Link
456192
456192 456192
  • 02-04-2021

Answer:

96 Dollars

Step-by-step explanation:

Hope this helps. =)

Answer Link

Otras preguntas

what is flagella mobile organism
urgent! Which characteristic of American Romanticism is evident in these lines from Longfellow's "A Psalm of Life"? Lines 7-8: "Dust thou art, to dust returnest
In 1980, how much more money did workers with a college degree make per hour than workers with a high-school education only? in 2010, how much more money did wo
What are the qualities/characteristics of a traditional prison?
A college student who is on a weight-loss diet that restricts fruits and vegetables contracts a viral infection. What may have made her more susceptible to the
How much tax will be paid on an item with a 7.5% tax rate that is $1425.89? Round to the nearest cent and do not include a dollar sign
A flower bouquet contains pink roses, red roses, pink carnations, and red carnations. One third of the pink flowers are roses, three fourths of the red flowers
Find the 7th term of the geometric sequence. 14, 28, 56, ...
Huck is 3 years old and seems to struggle with his mother over everything; what to wear, when to take a bath, how to brush his teeth. According to Freud, which
help pleaseee omggggggggg