jamiyahtriplett jamiyahtriplett
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

Janet bought 12 guavas and 16 apples. What is the ratio of guavas to apples?

Respuesta :

pleasehelpme7281
pleasehelpme7281 pleasehelpme7281
  • 01-04-2021

12 : 16

divide by 4

3 : 4

that's it

Answer Link

Otras preguntas

Why do you cool down tea extract in ice to below 40°c before adding dichloromethane?
HAPPY HALLO"YEE"N PEEPS! I NEEDS SUM MATH HALP!!!! Suppose C and D represent two different school populations where C > D and C and D must be greater than 0.
The premiums for which insurance increase with person's age? A)life insurance B) property insurance C) auto insurance D) renters insurance
Find The Unit rate Three medium apples have about 285 calories
At an educational institution, the cost of room and board includes housing and meals. health and dental care. textbooks and supplies. tuition and class fees. (E
Ahmad is fertilizing his garden. The garden is in the shape of a rectangle. Its length is 12 feet and its width is 10 feet. Suppose each bag of fertilizer c
Find the quotient. 48a 3 bc 2 ÷ 3abc
Which of the following is NOT true about running and walking? A. Both do not require special equipment. B. Both can be performed almost anywhere. C. The amoun
Barbara has $70.00 in her pocket and a $20 gift card. Which purchase will she be able to make without having to use her credit card?
I have $20 and my father takes away 18 then my mother give me back 100 I spend $52 on what kids like so how many dollars do I have left ‍♀️‍♀️