niamhluvsbillie niamhluvsbillie
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

help me with this question!

help me with this question class=

Respuesta :

ivandriburger42
ivandriburger42 ivandriburger42
  • 01-04-2021

Answer:

it will cost him £2.38

Step-by-step explanation:

bc you first multiply 4.25kg with £1.40 and that equals to 5.95

then you take 5.95 and devide it with 2.5 kg then that equals to £2.38.

I hope that this helped you.

Answer Link

Otras preguntas

What is the value of x in the equation 5.5x = 17.6?3.212.123.196.8​
Helppp pleaseee!!! Bro
Question 1: is the process to break down rock into smaller pieces.
The space where text and content is entered and positioned for onscreen reading or printing A. Page B. Page margins C. Insertion point
subtract 1x²-2x-6 from -6x + 5​
Please help me ASP please
Question:Which kind of nuclear decay is shown below? Please answer!!!
How do young predators learn how to hunt?
how do you see yourself as a parent brainlyp​
1. What two sides were fighting during the Texas Revolution? A. Mexico and the U.S. O B. Mexican government and Native Americans C. Texas citizens and People fr
ACCESS MORE