300000p
300000p 300000p
  • 31-03-2021
  • Mathematics
contestada

Calculate the unit rate. A 5 gallon bucket of paint for $70.50​

Calculate the unit rate A 5 gallon bucket of paint for 7050 class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 31-03-2021
Okay to find the unit rate you must find how much one bucket of paint costs so you divide 70.50/5 and then you will get 14.1 have a nice day (:
Answer Link

Otras preguntas

How long is constitution center tour.
Which type of map is this? a physical map a special-purpose map a dot-density map a choropleth map
Solve each equation. A. 2/5 = x/15 B. 4/3 = x/7 C. 7/5 = 28/x D. 11/4 = 5/x Lesson is Scale Drawings
Write the integer that represents the opposite of each situation. 100 feet above sea level
6. slope = 9, (-5, 2) no links or bots please
If 8 family members choose to play "Secret Santa," how many different ways can the names be paired? Clue: The answer is 10,000< x <30,000 Please help!
State what additional information is required in order to know that the triangles are congruent for the reason given. If possible, write the triangle congruence
PLz need help really fast will give Brainliest IF CAN also no BIT WEBSITES OR LINKS OR FILES Why is it important to know how to multiply fractions in order to d
How has judicial restraint impacted the courts?.
I need to write an email to an elected official about a subject or question i have on an specific topic and i dont know how to start it instructions - "Tell the