livliv601
livliv601 livliv601
  • 30-03-2021
  • Mathematics
contestada

Help me please! Its kinda hard

Help me please Its kinda hard class=

Respuesta :

170454
170454 170454
  • 30-03-2021

Answer:the third one

Step-by-step explanation:

Answer Link
chicken8808 chicken8808
  • 30-03-2021

Answer:

it is the third one(200)

Step-by-step explanation:

you have to do base times height, the base is 20 and the height is 10. So you do 20x10 and you get 200. Hope this helped!

Answer Link

Otras preguntas

Pleasee help I'm stuck on this question! At Cheng's Bike Rentals, it costs $23 to rent a bike for 4 hours. How many hours of bike use does a customer get per d
Which is the best estimate of 22 x 97 by using rounding or compatible numbers? F. 1.800 G. 2,000 H. 2.300 1. 2.400​
THREE oranges cost $1.35. What is the unit price for oranges? THE CHOICES ARE: $0.45,$2.25,4.05,6.75 CHOOSE ONE CAREFULLY WITH PROOF AND EXPLANATION.
The first penitentiary was established in at the Walnut Street jail
(Please Help and do both parts Will give Brainliest)
i dont anderstan is about coverting measurements
Texas law requires that all ___ take the driving skills exam to receive a drivers license
If a racer maintained a constant speed, during which sections of the race would the racer's velocity be the same? Sections 1 and 2 Sections 2 and 3 Sections 2 a
Using the map above, what number is on the state with the capital city of Boise?
Which component of nerve cells contains the nucleus? (1 point)dendriteaxonneuroncell body