emolyroger emolyroger
  • 30-03-2021
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate: $1.98 for 3 pounds

Respuesta :

fnej
fnej fnej
  • 30-03-2021

Answer:

$0.66 or 66 cents

Step-by-step explanation:

[tex]\frac{1.98}{3} =0.66[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

Is hot cocoa a homogeneous or heterogeneous mixture?
N normal exhalation, the diaphragm and intercostal muscles relax to contract the chest, which creates a positive pressure. this is what type of process?
To honor his birthday, we invited his friends to a party and had a big ___
doug would like to reduce his risk of diabetes and protect his joints
HELP PLEASE WILL GIVE ALOT OF POINTS
I don’t get it. Use the net to find the lateral area of the prism.
In programming "int size = 5;" or "char text ="abc;" are known as?
n which structures of green plants does photosynthesis primarily take place? Select one: a. stems b. flowers c. roots d. leaves please
Why does madame loisel choose the diamond necklace? explain her motivation?
SOMEONE HELP  ASAP PLSS A basketball player passes a ball to a teammate at a velocity of 6 m/s. The ball has a mass of 0.51 kg. If the original player has a mas