You buy 9 pizzas. Your total cost is $57.89 with an additional charge of $12 for tip. Write an equation that represents the scenario. Use c for the unknown cost of each pizza.
I HOPE THIS HELPS YOU OUT WITH YOUR QUESTION! PLZ LET ME KNOW IF IT DID! IT MAKES ME FEEL GOOD THAT SOMEONE APPRECIATES IT! ANYWAY, IF YOU HAVE A FEW MINUTES PLZ GOT TO MY PROFILE AND THANK MY ANSWERS (THE MORE THE MERRIER)