1757638342 1757638342 30-03-2021 Mathematics contestada Ms. Hall wants to buy 30 fruit trees to plant on some land she just bought. She wants to plant only apple and peach trees. Each apple tree costs $22 and each peach tree costs $28. She has $720 to spend on trees.