cjones7834 cjones7834
  • 30-03-2021
  • Mathematics
contestada

Dean Barton purchased 4 breakfast sandwiches for 13.04. At this rate, how much would it cost for 7 sandwiches?

Respuesta :

dilbert21 dilbert21
  • 30-03-2021
If 4 sandwiches cost 13.04
Then 1 sandwich is 13.04/4 ($3.26)
Then 7 sandwiches is 6x3.36. ($22.82)
7 sandwiches would cost $22.82
Answer Link

Otras preguntas

29÷7 correct to three decimal places​
list all the subset of the following sets (1) p= {1,2} posting more..​
please answer these for me asap
Why does Alice Eather wish to bring the two worlds together, “to sit beside this fire, and listen”? Provide textual analysis to support your response from the p
A truck is carrying pear juice, pineapple juice, and grapefruit juice bottles in a ratio of 9:1:2. If there are 20 grapefruit juice bottles, then how many juice
Given that D is on the interior of ACB, and ACD DCB, what best describes CD PLEASE HELP ASAP
Please help me draw this and send it to me please I really need help
Answer this question
Why was Georgia’s location in relationship to florida important?
Someone please hurry and help with the one I missed !!!!!!!