prettyfleektastic prettyfleektastic
  • 18-11-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if 4 pounds of fruit cost $6.48

Respuesta :

anonashley2
anonashley2 anonashley2
  • 18-11-2016
It's $6.48 divided by 4. So the answer is $1.62
Answer Link
Аноним Аноним
  • 18-11-2016
The cost would be 6.48÷4 = $1.62 per pound. 
Answer Link

Otras preguntas

Which is the simplified form of m Superscript negative 8 p Superscript 0? StartFraction 1 Over m Superscript 8 Baseline p EndFraction StartFraction 1 Over m Sup
Why was the 14th Amendment necessary, after the Civil Rights Act of 1866? *
PLEASE I NEED ANSWERS NOW Mordecai's faith may be inferred by: his statement that if Esther failed to act, deliverance would come to the Jews in some other way
A painter pays $15 per can of paint. How many cans of paint can she buy with $1052
what's a successful budgeting strategy
Assignment is due today, here it is. Rank the achievements from 1 (most significant) to 6 (least significant): · Aztec Chinampas · Aztec Causeways
section of dna has the base sequence tagatgcg. what is the base sequence of mrna strand
Name a geometric term suggested by each of the following: The edge of your book A flashlight beam The corner of your desktop The centre of your desktop A star i
FIRST PERSON GETS BRANILEST Read the excerpt from "Echo and Narcissus." Narcissus continued to hunt and relax in the hills each day. Although his good looks sti
CAN ANYONE DO MY FLOCABULARY FOR ME PLEASE ITS MY LAST ASSIGNMENT OF THE SCHOOL YEAR PLEASE HELP IF YOU SEE THIS!!!!