Respuesta :
Answer:
$15.00
Step-by-step explanation:
To first answer; this we would need to figure out the cost of one taco
Since there are already 4 we would need to divide the price by the amount so you would do
6.00/4=1.5
And now that we have the price of one we can multiply it by 10
1.5*10=15
Can I please have brainliest :)
Answer:
$15.00
Step-by-step explanation:
Each taco is 6/4 = 1.50 so 10 tacos are $15.00