jacksonh1996 jacksonh1996
  • 21-03-2021
  • Mathematics
contestada

You buy butter for $4.13 a pound. One portion of onion compote requires 1.7 oz of butter. How much does the butter for one portion cost? Round to the nearest cent.

Respuesta :

answerplss1213 answerplss1213
  • 21-03-2021
The answer can be $7.00 I’m not sure
Answer Link

Otras preguntas

What group do the octopus and tree snail belong to and what 3 main body parts do they have?
Camilla is 14 years old. She is one-third of her teacher's age. How old is her teacher?
Aider dans cet exercice..........
3 things that begin with the same sound as net
THE LENGTH OF arc EF is 5pi. what is the radius?
please help me.. I can't figure it out
Which of the following best describes a food web? A series of organisms that are all dependent on one other organism for food Groups of producers that are not
Express 750g as a percentage of 1.5kg.
I need help I don't get it
The route in which African slaves were transported to the New World was known as the encomienda system the Middle Passage the Starving Time tight packing