joshy7495 joshy7495
  • 20-03-2021
  • Mathematics
contestada

Pls I need help thank you

Pls I need help thank you class=

Respuesta :

kaidenvtruong
kaidenvtruong kaidenvtruong
  • 20-03-2021

Answer:

<HIK and <JIF

Step-by-step explanation:

Those are the only angles directly across from each other : )

Answer Link

Otras preguntas

Assume that a manufacturing company incurred the following costs: Direct labor $ 90,000 Advertising $ 40,000 Factory supervision $ 36,000 Sales commissions $ 15
PLEASE HELP!!! does anyone know how to do number 89?
At the museum, you have 3 hours to walk around before lunch. There are 6 exhibits you want to see. It will take you about 5 minutes to walk to each of the exhib
PLEASE HELP WILL GIVE BRAINLIEST PROMISE
HELP MY MOM IS GOING TO KILL ME
What is the value of 16 - 3k + 5 when k = 4?
Given: m 1= 120°, L1= 22 Prove: m2 = 120°
Joseph Bettino purchased an 11.5-ounce box of cereal for $3.99. What is the unit price of the cereal?
After Reconstruction, the power of the federal government was
For your writing assignment, you need to find out important information about your chosen country, including: which type of government it has. the parts of its
ACCESS MORE