Seudónimo Seudónimo
  • 17-11-2016
  • Mathematics
contestada

if 4 bags of chips cost $3.00 how much would 5 cost?

Respuesta :

charstar
charstar charstar
  • 17-11-2016
4 bags of chips cost $3 3/4= $0.75 per bag
0.75*5=$3.75

Hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

who was the number one target of the witchcraft trials
What part of the milky way probably contains a supermassive black holeA) The haloB) The diskC) The nucleusD) An open cluster
Which theory argues that language shapes the way that we think? Functionalist Durkheimian Whorfian Freudian
in a recent survey of middle school students about pizza toppings it was found that 25 students liked pepperoni pizza 31 like banana peppers pizza and 5 liked
The probability that an event will occur is fraction 7 over 8. Which of these best describes the likelihood of the event occurring? Likely Certain Unlikely
what are the opportunity costs of public transfer payments
The range of F(x) = 6 * 3x is all positive real numbers.
Which of these cost-savings measures saved u.s. regulatory agencies nearly $2 billion since 2011?
Anybody have a correct answer?
The name of the commonly used hardness scale is: specific gravity organic Mohs inorganic