brooklyn242114 brooklyn242114
  • 18-03-2021
  • Mathematics
contestada

Store A sells 6 paperback books for $19. Find the unit rate.

Respuesta :

fattyabisola
fattyabisola fattyabisola
  • 19-03-2021

Answer:

6paperback= $19

1 paperback=$19÷6=$3.17

Answer Link

Otras preguntas

In a group of students, 55% a girls and 79% of the girls plays sport. What percentage of the group are girls who play sport?
Which organs allow nutrients to be absorbed
Suppose that you are an emancipated slave in the South at the end of the Civil War What changes do you hope for your new life? write about three ways you imagin
Pascal system . write the program that will calculate the perimeter of a rectangle if its area is A (m²) and one of its sides has a length of B (m). A and B ar
What was a religious goal of the Crusades? to reunite the Eastern Orthodox and Roman Catholic Churchs to retake control of the Holy Land to expand the Byzantin
what is the song all about​
MATH MATH MATH MATHHHHHHHHHHHHHH
Suppose h(t) = -0.2t2 + 2t models the height, in feet, of a ball that is kicked into the air where t is given as time, in seconds. How many seconds until it rea
look closely at the image, then look at number 7, (near the books on the bookshelf), book (kitap) is already mentioned, so what is #7 supposed to be?
Which is the location of the dairy?