westhealer7 westhealer7
  • 18-03-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help brainlest!!!!!

Plz help brainlest class=

Respuesta :

engelle
engelle engelle
  • 18-03-2021

Answer:

$6.50

Step-by-step explanation:

43.50-24=19.5

19.5/3=6.5

Answer Link
140015576795
140015576795 140015576795
  • 18-03-2021

Answer: Each snack costs $6.50

Step-by-step explanation:

Subtract 43.50 by 24

Then divide

Answer Link

Otras preguntas

What happened as a result of the October (Yom Kippur) War in 1973?
Using any loop construct, write a java code to print the following: 1010101 10101 101 1​
Given that the following two triangles are similar find x
please help me with questions 1 and 2 (with explanations and calculation) thank you so much
Why is it important for the person with power of attorney to be a strong communicator? A) it helps them understand end-of-life law better. B) it helps them make
Read the paragraph. Tortillas are delicious round flatbreads made with cornmeal or wheat flour. Although they are most often used in tacos, enchiladas, and tost
A 2 gallon container of disinfectant costs 22.72. What is the price per cup
Which of these is a difference between the Senate and the house? the Senate allows unlimited discussion of bills, the house has stricter rules, The house is
Solid iron combines with oxygen gas to form solid iron(III) oxide. Which of the following equations best describes this reaction? (A) Ir + O₂--> IrO₂ (B) 4 F
A body was found lying face up in a residence. The body had 4 incised wounds on the trunk centered in the area around the heart and center of the abdomen. The w