Respuesta :

Answer:

$7.25 for 5 liters

Step-by-step explanation:

If you get the unit rate of $4.47 for 3 liters it is 1.49 per liter.

1.49 x 5 = 7.45

Therefore, $7.25 for 5 liters is a better deal than $7.45 for 5 liters.

030271

Answer:

I think the same

Step-by-step explanation:

ACCESS MORE