jackiepalmer361 jackiepalmer361
  • 18-03-2021
  • Mathematics
contestada

A 2-kilogram bag of flour costs $4.70. What is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 18-03-2021

Answer:

$2.35

Step-by-step explanation:

4.70/2= 2.35

Answer Link

Otras preguntas

how did employment change during the second industrial revolution​
140,562 rounded to the nearest thousands
2x^2+2=3x help i need a full eplaination
7. ¿Cómo se puede describir su vida actual / ahora? |ı 8. ¿Cómo se describe el espanglés? ¿Qué piensa de este dialecto? 9. ¿Cómo ha cambiado su español? ¿Cómo r
What is your opinion on GMOs and how they are regulated in Canada?
define direct democracy​
How much work is done lifting a 5 kg ball from a height of 2 m to a height of 6 m? (Use 10 m/s2 for the acceleration of gravity.) A) 100 J B) 200 J C) 300 J D)
Constantine issued the Edict of Milan. What did this do?
Ni(OH)3 + Pb(SO4)2 →__Pb(OH)4 + Ni2(SO4)3 what is the balance
Select the symbol that properly compares each pair of numbers: a. -|-15| ___ -(-15) • < • > • = b. |-18| ___ -18 • < • > • = c. -|-3| ___ -|3| • <