PGG1241
PGG1241 PGG1241
  • 17-03-2021
  • Mathematics
contestada

If 3 cans of orange juice cost $2.15, what will 9 cans cost?​

Respuesta :

brennanlew23
brennanlew23 brennanlew23
  • 17-03-2021

Answer: $6.45

Step-by-step explanation:

Take the total cost of 3 cans of orange juice

$2.15

Now multiply $2.15 by 3

$2.15x3

You will get

$6.45

Answer Link
Einstein01
Einstein01 Einstein01
  • 17-03-2021

Answer:

3 : $2.15

9 : ? (more)

9/3 × $2.15 = $6.45

Answer Link

Otras preguntas

he went up the stairs and there he confronted the thief
A number r tripled plus t quadrupled please help !!
let f(x)=3 ×^2 tan((pi)(x)/2), where -1 <×<1 a) find f^-1 (3) b) find f (f^-1 (5))
what factors led to urbanization in medieval europe?
President Abraham Lincoln’s suspension of habeas corpus and President Franklin D. Roosevelt’s executive order forcing Japanese Americans into internment camps b
Least this from least to greatest ( 2/5 , 3/10 , 1/2 , 3/5 )
The number of points that lie on a period at the end of a sentence are _____. visible non-existent measureable infinite
why is cleisthenes considered the founder of democracy in Athens?
0.08 is 10 times as greater as
If m A. AD = CD B. AD < CD C. AD > CD
ACCESS MORE