babygirlnylah babygirlnylah
  • 16-03-2021
  • Mathematics
contestada

I need some help please

I need some help please class=

Respuesta :

prestonnhowell prestonnhowell
  • 16-03-2021

Answer:

24

Step-by-step explanation:

Since 15 tamales is $10, you can take 10/15 to get the price of one tamale, 0.67. Since you know the price of one tamale now, you can multiply 0.67*36 to get that 36 tamales is equal to $24

Answer Link
miakaszynski
miakaszynski miakaszynski
  • 16-03-2021
the cost of your equation would 24 dollars! there is an easy way to do this by doing 15 x 2 and 10 x 2 and finding the decimal
Answer Link

Otras preguntas

What is perthageriam theory?
Climate zone have different climates mostly because
What differences can be observed in the structure of an artery and a vein?
why does depression occur?
The Louisiana Purchase A.) nearly tripled the size of the United States. B.) improved relations between the United States and Britain. C) set the border bet
come up with a situation where you might have to calculate the surface area of volume of a solid?
@iknowthings help :(
Which data table display compares report metrics to the website average?
based on your reading of page 156 do you have the same impression of julia did earlier does winston think she is smart and will be a good partner what does the
____ are the device drivers that provide the interface to I/O hardware.