14. You can buy 20 fluid
ounces of shampoo for $4.40 or 24 fluid
ounces for $4.80. Which is the better
buy? Provide evidence by showing a
table or diagram.

Respuesta :

Answer:

24 ounces for 4.80

Step-by-step explanation:

to find unit cost divide price by amount

4.40/20=0.22

4.80/24=0.2

ACCESS MORE