shellyaguirre01
shellyaguirre01 shellyaguirre01
  • 16-03-2021
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP I NEED THIS QUICK IM SO STUCK.
​

PLEASE HELP I NEED THIS QUICK IM SO STUCK class=

Respuesta :

katiepg32
katiepg32 katiepg32
  • 16-03-2021

Answer:

I think it is D.

Step-by-step explanation:

The bottom is pounds so it's 1 pound. The cost is $4 as the unit price it would be 1 pound/ 4 dollars. You put money on top so yeah... I'm really sorry if it's wrong.

Answer Link
hellomiala
hellomiala hellomiala
  • 16-03-2021

yeah i mixed up the units,

it is d.... dollars per statistcial units fours dollars per one pound

Answer Link

Otras preguntas

Explain why the commutative and associative properties don't hold true for subtraction and division but the identity properties do
What are 2 equivalent ratios for 3/11
Charlene takes the bus to work in the morning, then walks home for lunch, walks back to work, and finally walks home in the evening. The distance one way is 600
find two consecutive odd integers whose product is 323
With respect to Australia's aboriginal peoples, animistic religious beliefs are characterized by _______ worship. A. nature B. sun C. ancestor D. sky-god
can anyone help me please 3t-1/4=7/8
unit rate feet per second 180 miles over 2 hours
If a sugar compound has 11 oxygen atoms how many hydrogen atoms does it contain
what is the answer 12 is 10 more than
what is 5w + 8 - 12w = 16 - 15w