tyussmith
tyussmith tyussmith
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

16.9 oz of Pepsi for $2.29 or 12 oz of Pepsi for $1.89?

Respuesta :

kelli321 kelli321
  • 03-03-2021
12 oz
jnnnnhh
yes bevayde it should be
Answer Link

Otras preguntas

96/6 relate multiplication to division
can you ever us a calculator to determine if a number is rational or irrational? Explain
three neurotransmitters and the role they play in the body
Seasonal changes occur because of A. Earth’s tilt. B. Earth’s shape. C. the distance between Earth and the moon. D. the time of year.
the number of free song downloads is determined using a ratio. When you purchase 40 songs, you get 24 free downloads. How many song must you purchase in order t
Katie said, "Negative numbers are integers". What was her error?
7a-17=4a+1 what's the solution to this problem
Use rounding or compatible numbers to estimate the difference 82-44
11 = w - 12 solve the equation. What's the solution
Which words make up the adverb phrase in this sentence? Before the weekend, we must finish our project. a. Before the weekend b. our project c. must finish d
ACCESS MORE