happyfeet239 happyfeet239
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

Teresa bought 11 pounds of sugar for $7.
How many dollars did she pay per pound of sugar?

Respuesta :

cayuba538
cayuba538 cayuba538
  • 02-03-2021

Answer:

Its about 1.50$

Step-by-step explanation:

i don't know the exact amount

Answer Link

Otras preguntas

Vectors u and v are shown on the graph. vector u that points to the left 2 units and down 7 units, vector v that points right 5 units and up 2 units, both vect
Tessa and Isabelle had their birthday on the same day and they each had separate cakes. Tessa ate 20% of her cake and Isabelle ate 40% of her cake. When Tessa a
MTH 102 Intermediate Algebra Two times a number added to another number is 25. Three times the first number minus the other number is 20. Find the two numbers.
PLEASE HELP ME YOU GET 100 POINTS
PLEASE HELP! DUE TONIGHT!!!!! 1. Please compute the within-season variance for the 2017 MLB season. (round to the nearest 100th) 2. Please compute the ratio (R)
Can someone help me with this if you don't mind? I have attached the propaganda posters and the rubric. Writing an Analysis of Media Messages Prompt: Write an a
Fill in the blanks with past continues tense When we got to the house yesterday morning, the baby ____drink a bottle. He _____wait at home all day when she sent
Make a conjecture about whether subtraction of functions is commutative. Give an example that supports your answer.
An whole essay using ethos,pathos, and logos
How did the ability to compromise create the United States