Respuesta :
Divide total cost by number of donuts bought:
9.96 / 12 = 0.83
Each donut cost $0.83
Answer:
0.83
Step-by-step explanation:
number of donuts divided by price
12/9.96=1/X
X=0.83
Divide total cost by number of donuts bought:
9.96 / 12 = 0.83
Each donut cost $0.83
Answer:
0.83
Step-by-step explanation:
number of donuts divided by price
12/9.96=1/X
X=0.83