meribeaconstance
meribeaconstance meribeaconstance
  • 28-02-2021
  • Computers and Technology
contestada

Find the cost of 2m 20cm at 25p per metre​

Respuesta :

vinaychoudary
vinaychoudary vinaychoudary
  • 28-02-2021

Answer:

length * cost per unit

2.2*25

= 50 pounds

Answer Link

Otras preguntas

Why are phytoplankton are essential??
Calculate the area of a circle with radius of 10cm
Antony and Cleopatra is an example of one of Shakespeare's A. comedies. B. histories. C. dramas. D. sonnets.
How do most paramecia reproduce?
Lin is a campe counselor. She is makeing small bags of trail mix for campers to take on a hike. She has 2 pounds of raisins and is putting 1/8 pound in each bag
explain the two churches in the east and west in the middle ages
store is giving away $10 coupon to every 7th person and $25 coupon to every 18th person. Which person will be the first for both coupons?
I paid $2.40 for dozen donuts. What is the unit rate?
Solve the inequality 2x - 3 < x + 2 ≤ 3x + 5. Show your work.?
Is the function described by the points in this table linear or nonlinear? x            y -3          9 -1
ACCESS MORE