Respuesta :

Answer:

Cost of dozen pencils = 96

Cost of one pencil = 96 / 12 = Rs.8

Cost of 18 pencils = 8×18 = Rs.144

Step-by-step explanation:

Hope it helps

Mark me as brainliest plz

Step-by-step explanation:

ACCESS MORE