sophkeis262 sophkeis262
  • 21-02-2021
  • Spanish
contestada

Se necesitan 30kg al dia para alimentar a las gallinas y alos gallos. Se tiene un gallo por cada 5 gallinas y se sabe que una gallina come una media de 400g, el doble que un gallo

Respuesta :

luisbm luisbm
  • 21-02-2021
We are the cuestion?
Answer Link

Otras preguntas

A gallon of paint was on sale for 40% off. The sales price was $24.60. What was the original cost before the discount?
What are the two main types of conflict a main character might encounter in a story?
What is a system and is the Earth a system
The sales price of last year's hottest game is 30% off the retail price. The game sold last year for$86.00. What is the sales price?
9a-18b+21c apply distributive property to factor out gcf of all three terms
Most health problems occur at the same rate for men and women true or false
How does the “Newton’s Cradle” toy demonstrate Newton’s Third Law of Motion?
What position variable in circular motion is analogous to the number line position variable in rectilinear motion?
Can someone help me solve this math problem
329 ten thousandths is how much greater than 32 thousandths
ACCESS MORE