Respuesta :

Answer:

a dozen is 12 so in this we find the unit rate which will be 3.84/12 which is $0.32 per egg now we multiply this by 30 which is $9.6 which is the cost for 30 eggs

THX mark me brainlyiest

$9.60 ............................
Ver imagen jackpo0703
ACCESS MORE