vvmiialol
vvmiialol vvmiialol
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

A 9-pack of plastic cups costs $7.83. What is the unit price?

Respuesta :

shamshersingh
shamshersingh shamshersingh
  • 04-02-2021

Answer:

0.87$ per unit ........

Answer Link

Otras preguntas

Percent and problem solving: sales tax 1. A new large tv has a purchase price of $4790. If the sales tax on this purchase is $335.30, find the sales tax rate.
M over 4 plus six equals 3
What is the area of the triangle? A.22 7/12 ft2 B.59 3/8ft2 C.112 1/24ft2 D.118 3/4ft2
What is the area of the rectangle? A.40 8/9 yd2 B.35 2/9 yd2 C.426 yd2 D.13 yd2
What is 50m as a fraction of 1km? Write the answer in the lowest terms.
solve the equation 40a^2+4a=0
how do chemical changes affect our everyday life?
What can 5/30 be simplified to?
Explain in your own words why (x + y)2 ≠ x2 + y2. Provide a numerical example to illustrate.
What is 29/40 as a decimal?
ACCESS MORE