lilya1 lilya1
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

abdul bought 6 punds of rice for $3 how many pounds of rice did he get per dollar

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2016
2 pounds for dollar. correct???

Answer Link
ewhomework124
ewhomework124 ewhomework124
  • 02-11-2016
0.5 per pound so 2 pounds per dollar

p1-0.5 p2-0.5 p3-0.5 p4-0.5  p5-0.5 p6-0.5


Answer Link

Otras preguntas

X^2+10 Factor the expression
Can someone help me asap
Why don't the changes to the mass of the planet affect the orbital path of the planet?
PLEASE HELP PLEASE HELP THIS WAS DUE DAYS AGO!!
Can someone summarize my essay for me? PlsIt's about the Korean War.
Find the sum of 1/5, 6/7 and 3 1/4​
(need help po please)1. Which of the following news media utilize radio and television only in delivering news and other information? A. Print Media B. Broadcas
Helppppp plssss I’ll make brainliest
Choose the correct step in the SMART goal acronym: identify specific things you want to accomplish. Timely Specific Measurable Attainable Realistic
What value of x makes the following equation equal when y=4? x² = y²
ACCESS MORE