nerdygurl42 nerdygurl42
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

Three apples weigh about a pound. About how much would one apple cost? (Round to the nearest cent.)

Respuesta :

morgoth2099
morgoth2099 morgoth2099
  • 02-11-2016
1.20 average american dollars
Answer Link

Otras preguntas

What is the preterit? What is it trying to communicate?
11) In a drawing, 12 inch represents 3 yd. If a bedroom is 4 yards by 5 yards, what are the dimensions of the scale drawing?
can someone please help me with this i will give brainliest
5) A taxi driver charges $5 plus $1.75 for each mile. He charges a customer $12 for a ride. Write an equation that would help the customer find the number of mi
5 friends split 1/2 of a chocolate bar. How much does each friend eat? Draw a model.
Which sentence describes how post–World War II society was affected by the GI Bill of Rights? A. Political participation became possible for a broader portion o
1. Find the area of the figure below. s=25 m
A population of bacteria has an average growth rate of 7%. The formula for the growth rate of the bacteria's population is A=P0 x 1,07^t, where is P0 is the ori
ab + 5c - d if a = 3, b = 2, c = 7, and d = 4.
1. In the figure, TU is tangent to the circle at point U. Use the figure to answer the questions The measure of RS = 5 and ST = 4. What is the length of segment