20083325
20083325 20083325
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Jia spends $4.00 for 8 bananas. How much per banana?

Respuesta :

queenscarl
queenscarl queenscarl
  • 03-02-2021
$0.50, because if you divide 4.0 by 8 you get .5.
Answer Link
nikagol88
nikagol88 nikagol88
  • 03-02-2021
$0.50

Reason: 4/8= $0.50
Answer Link

Otras preguntas

How do u solve 2x-1=x+11
5w + 8 - 12w = 16 -15w
1.the cotton gin changed agriculture in the south by?a.simplifying the planting processb.making cotton the dominant cropc.compining cotton and wheat farmsd.enco
how to find latitude and longitude on a map?
Describe all the possible locations for the graph of (x,y) if x=2
Name the place to which each number was rounded 25,398 to 30,000
what is the answer for this question, 800 is 10 times as much as _____.
16³-16×3-(9+6×3) simplify
how do you write 21.035 in expanded form and written form
65% of 30? Explain please.
ACCESS MORE