Iphonegangsnnan Iphonegangsnnan
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

HELPPPPPPPPPPPPPPPP MEEEEEEE

HELPPPPPPPPPPPPPPPP MEEEEEEE class=

Respuesta :

spencersgirl07 spencersgirl07
  • 03-02-2021

Answer:

A

Step-by-step explanation:

It is A because if you multiply to get the tip from say $10 it would be a 1.50. So to get the total you would take the total times 1.15

Answer Link

Otras preguntas

(9Q) Solve the log.
At the market,7 apples cost $4.55. What is the cost per apple?
Find the area and circumference of each circle. Listed in the Item Bank are some important labels for sections of the image below. To find out more information
The diagram below shows the position of the sun, moon, and Earth. The labels A, B, C, and D represent four coastlines on Earth. Three circles are shown. The sma
Miguel no _________ en la lista de invitados (guests). La abuela de Laura siempre _________ alegre. _________ las dos de la mañana. Este ascensor _________muy s
Match the vocabulary term with the correct definition. 1. the use of the large muscles in the body to perform a continuous activity for at least ten minutes
the pair of variables x=5, y=7 is the solution to the equation ax–2y=1. Find the coefficient a.
The DNA in a cell’s nucleus encodes proteins that are eventually targeted to every membrane and compartment in the cell, as well as proteins that are targeted f
Y ni se les ocurra etiquetarlos porque eso sí que no les gusta. "Ser un hipster es la moda de escaparle a la moda y, de alguna manera, implantar la propia. Sin
Encontrar el area de la figura