jakedria jakedria
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

if 31/2 pounds of bananas cost 1.96 , how much would one pound cost ?

Respuesta :

BigDef113
BigDef113 BigDef113
  • 01-11-2016
they would cost $3.25
Answer Link
notarobot
notarobot notarobot
  • 01-11-2016
3.5/1.96 = 1/x
1.785 = 1/x
~$0.56
Answer Link

Otras preguntas

Write a function to check for balancing { and } in C programming language. (Assume that the entire program to be checked is given as a null-terminated string).
Jack is giving a speech about recycling. In his first main point, he plans to talk about how much garbage is produced in the United States each year and why we
an astronaut weighs 199 lb. what is his weight in newtons?​
Early life arose in an oxygen-free environment, but if any of these microbes had somehow come in contact with oxygen, the most likely effect would have been ___
Solve for x. please answer.
PLS HELP What is the volume of the right rectangular prism shown? A. 8 un3 B. 20 un3 C. 24 un3 D. 12 un3
Why are oil coal and natural gas not found them evenly distributed on earth?
I need help ASAP! Please do not decimal it
The main advantage of sexual reproduction is _____. rate of reproduction genetic variation need for two parents ability to create exact genetic copies
What is the answer for -3 -4m = -7(-4m+4)-7m