chamaolegirl87 chamaolegirl87
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Unit price $5 for 60lb bag

Respuesta :

anaekwefamily12
anaekwefamily12 anaekwefamily12
  • 03-02-2021

Answer:

12 per one bag

Step-by-step explanation:

60lb bag divided by the amount it costs which is $5.

Which equals $12.

Answer Link
churrosatan
churrosatan churrosatan
  • 03-02-2021

Answer:

$1/12lb

Step-by-step explanation:

Divide 60 by 5.

Answer Link

Otras preguntas

2h/3-1/4=1/3 solve and show your steps
wallpaper cost $2 per square yard how much would it cost to cover a rectangular wall that measures 15 feet by 21 feet
WRITE THIS NUMBER IN WORD FORM 310,763,136 AND100,203
kilo-  -  1,000deka-  -  10How much larger is a kilo- than a deka-?
The ocular and objective lenses are found at the top and bottom of what part of a microscope?
simplify expression.-3(k-4)-4(2k-8)
Write equation in function form y-3x-11=0
How did the formation of alliances affect the outbreak of war?
Anyone know how to do this kind of algebra?  Compute the discriminants of the next two quadratic equations. Compare the result in (A) to that in (B). What do y
write the number in two other forms
ACCESS MORE