patinoyordani10
patinoyordani10 patinoyordani10
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Can you please help me with this? I'm kinda confused.​

Can you please help me with this Im kinda confused class=

Respuesta :

lindseybebber50 lindseybebber50
  • 03-02-2021
The answer is A and B. :)
Answer Link

Otras preguntas

if one tulip one daisy and two mums cost $4.20 and 2 daisies one tulip and one mum costs $3.80 and two tulips and two mums cost $4.80 how much does one tulip 3
A number c divide by 6 is at least 28
Produce an infinite collection of sets A1,A2,A3, . . . with the property that every Ai has an infinite number of elements, Ai ∩ Aj = ∅ for all i = j, and [infin
Each new cell is identical to the original
The all-time high temperature in Chicago was 101˚F. The all-time low temperature was -21 ˚F. What is the difference in all-time high and low temperatures? *
Which of the following sentences use clear and correct pronoun references? Check all that apply. a)He leaped and grabbed it out of the air. Then he thanked her
The temperature is -2 c. If the temperature rises why 15 c, what is the new temperature
The dimensions of a hall are 20m×15m×8m. Find the cost of white washing it's walls and ceiling at the rate of rupees 20per 10m^2. Also find the volume of air pr
Jessica had $115 to spend on 9 books. After buying them, she had 16 dollars. How much did each book cost
Why is Latin America geographically and climatically diverse? Please explain in at least 3 sentences. Copied and pasted answers will be removed.