msalisha2010
msalisha2010
02-02-2021
Mathematics
contestada
Plz answer fast I need this
Respuesta :
gulil000
gulil000
02-02-2021
Answer:
The answer is A
Step-by-step explanation:
1/4 times 2/3 is 1/6
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 56+ )
Otras preguntas
A building has an entry the shape of a parabolic arch 96 ft high and 18 ft wide at the base. Find an equation for the parabola if the vertex is put at the origi
HELP PLEASE ASAP!! 1. Can you explain how a table can be used to find the rate of change? 2. How do you find the rate of change using a graph?
In a certain grocery store, strawberries cost $5.92 per pound ( 5.92 dollars/lb ). what is the cost per ounce?
The Hope diamond has a mass of 44.0 carats and a density of 3.51 g/cm3. What is the volume of the Hope diamond? (Hint: 1 carat = 0.200 g) A. 2.5 g/cm3 B. 2.
Can someone please help me answer this question! Hurry pleaseee!
Which sentence is written in second-person point of view? A. He is a man, and like most men, he neither lives nor loves completely. B. She knew instantly and
If another vehicle is trying to pass your vehicle,what should your speed be ?
PLEASE HELP!!!!! Solve 4x+7=2x+11 Show steps please
What were the modes of ancient greek music theory?
When the football team won the Super Bowl, the coach told reporters that he was glad.Which technique does this sentence best illustrate?