Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which soap deal has the lowest price per ounce?


$5.50 for 13.0 oz

$5.75 for 14.0 oz

$3.45 for 3.5 oz

$5.25 for 12.0 oz

Respuesta :

vvgfgy vvgfgy
  • 01-02-2021
It’s option two

Explanation: Divide the price by the ounces and option is to w lowest answer.
Answer Link

Otras preguntas

Nail Polish. A Specific shade of red nail polish requires 7 parts red to 2 parts yellow. A mixture contains 45 quarts. How many quarts of red? How many quar
Which of the following is a safe work practice to protect you from electrocution hazards?
A corporate bond backed only by a company's promise to pay is called a
Nutrients most likely to be deficient in an adolescent's diet are __________.
How does thermal energy affect particle movement?
PLEASE HELP I MIGHT GET A F...............
what is the perimeter of a square with a side length of 5/7 units.
Find the reference angle when o= 420 degrees A) 30 degrees B) 45 degrees C) 50 degrees D) 120 degrees
How much work is required to raise an 18 kg box from the ground to a rooftop that is 12 m high?
In the passage, crusoe compares money to a drug. explain some ways in which money was like a drug to crusoe before being shipwrecked. then, analyze the tone of
ACCESS MORE