3jaab108 3jaab108
  • 30-01-2021
  • Mathematics
contestada

Eight avocados cost $4.

How much do 9 avocados cost?

Respuesta :

joygrabowski
joygrabowski joygrabowski
  • 30-01-2021

Answer:

$4.50

Step-by-step explanation:

if eight cost $4 that means each avocados cost 50 cents

Answer Link
graceeeeeeeii
graceeeeeeeii graceeeeeeeii
  • 30-01-2021
4.50& because it was half now it’s whole
Answer Link

Otras preguntas

Can someone help me with a b and c
will someone write me a 700 word memoir about any life event. ppppllllllzzzzzz
A family of two adults and three children went to a waterpark. Admission to the waterpark cost 18 per person. Nora used the expression 2(18)+3(18) to model the
A particular brand of paint covers 340 square feet per gallon . write a program to determine and report approximately how many gallons of paint will be needed t
An igneous intrusion whose boundaries lie parallel to the layering in the surrounding country rock is considered to be:
Is a meter closer to an inch, a yard, a foot, or a mile answer?
if a child in class is unable to focus on the lesson because he or she is hungry it could be argued that the childs.... needs have not been met
What is 5.68 oz to g when converting
What about the experiment would need to be changed so that's scientist might accept their finding?
compare aerobic respiration and anaerobic respiration in muscle cells